KANTONSKÉ ZÁVITKY

400 g vepřové kýty, 1 lžička máčeného škrobu, sůl, 3 lžíce sádla, 1 pórek, 1 cibule, 50 g celeru, 50 g máčených černých hub, 50 g kapie, 1 stroužek česneku, 1 lžíce vína šao-sing, 1 lžíce sojové omáčky, 1 lžíce zázvorového oleje, půl lžičky pepře, sůl, wei-su

Těstíčko: 200 g hladké mouky, 2 celá vejce, máčený škrob, voda a sůl

Těstíčko na obalování rolek: lžíce hladké mouky, špetka soli, lžíce máčeného škrobu a voda

 

Z vepřového masa nakrájíme velmi jemné nudličky a promícháme s máčeným škrobem a solí. Připravíme si na nudličky krájený zelený pórek, cibuli, celer, máčené černé houby, kapii a plátky česneku. Maso orestujeme na rozpáleném sádle a za stálého míchání přidáme ostatní nakrájené suroviny. Ochutíme vínem, sojovou omáčkou, zázvorovým olejem, pepřem, solí a wei-su. Máčeným škrobem zahustíme natolik, aby nám vznikla hustší směs. Vyklopíme na větší těstíčko z vajec, máčeného škrobu, špetky soli a hladké mouky. Do vymaštěné pánve lijeme těstíčko, krouživým pohybem pánve docílíme toho, aby se těstíčko rozlilo po celé pánvi, a tvoříme velmi tenké palačinky.

Hotovou palačinku rozřízneme na 4 díly a každou čtvrtku plníme přiměřeným množstvím vychladlé masové směsi. Palačinku stočíme, okraje přehneme dovnitř a vytvoříme si tak plněné rolky. Rolky obalíme v těstíčku z hladké mouky, soli, několika kapek oleje a vody. Vložíme do větší dávky rozpáleného oleje a do zlatova usmažíme.

Usmažené rolky urovnáme na mísu, ozdobíme listy hlávkového salátu a podáváme spolu s neředěnou sojovou omáčkou, nalitou do malé misky.

 

Zanechat komentář